נישואין אזרחיים- נקודות חשובות

הנקודות החשובות הן

* תעודה- חשוב לדעת כי בטקס נישואין מסודר אשר נערך בחו"ל חייבים לקבל תעודה רשמית המכריז כי בני הזוג נשואים. התעודה חייבת לכלול את הפרטים האישיים שלהם, את התאריך בו נערכה החתונה וחותמת של המדינה בה נערכו הנישואין.
* מיקום- בדרך כלל מתחתנים בעירייה של המדינה בה החלטתם להתחתן. אם יש לכם אזרחות כפולה ניתן להתחתן במדינה או מדינות בהן יש לכם אזרחות. קפריסין היא היעד המרכזי של עריכת חתונות אזרחיות וזאת משום שהיא מאפשרת לזרים להתחתן בה בצורה נוחה ובעלויות סבירות.
* תנאים- חובה לברר מהם התנאים של נישואים אזרחיים במדינה בה מעוניינים להתחתן. יש מדינות אשר דורשות אזרחות, אחרות דורשות אישורים של בדיקות רפואיות ,גיל הנישואין ועוד..

*גירושין - כדאי לדעת כי עדיין הדרך להתגרש לשני בני זוג יהודים , גם אם התחתנו בנישואין אזרחיים בחו"ל היא באמצעות הרבנות , , כל עוד לבית הדין הרבני תהיה סמכות ייחודית בעניין של נישואין וגירושין בישראל. 

אודות נבון שרה

נבון שרה, עורכת דין ומגשרת מאזור מודיעין
עורכת דין, בעלת משרד פרטי ומגשרת מוסמכת מטעם בתי המשפט בתחומים של גישור עסקי, משפחתי, עבודה , סכסוכי שכנים, סכסוכים כספיים ירושות ועזבונות. בוררת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין בישראל. בוגרת תוכנית הפרקטיקום בגישור מטעם משרד המשפטים.
לחצו כאן וקראו עוד
Facebook - Google Plus

התחברו אלי

התחברו אלי באתרים החברתיים כדי להתעדכן.