נישואין על פי ההלכה

חשוב לדעת כי מאז ומעולם נישואין יהודיים המכונים "כדת משה וישראל " נחשבו נישואין על פי ההלכה היהודית. רבים בישראל סבורים כי נישואין על פי ההלכה חשובים מאוד שכן הם מאפשרים לשמור על צביונה היהודי של .המדינה ועל אחדות יהודית 


קיימת טענה ,כי אם יפתח הצוהר ויחוקקו חוק בארץ שיאפשר נישואין אזרחיים וכל אחד יוכל להחליט אם להתחתן חתונה אזרחית או דתית, ייתכן מצב בו יהיו אנשים רבים שלא יתחתנו עפ"י ההלכה היהודית ואז  .
יכולים לקרות מקרים  שבהם  שני בני משפחה ינשאו זה לזה מבלי לדעת שהם קרובי משפחה, דבר אשר יגרום לבעיות . כמו גם, הדבר יעודד נישואי תערובת ונישואין של זוגות חד מיניים ואלה אינם מותרים עפ"י ההלכה היהודית.

מאידך, המצדדים בחקיקת חוק לנישואין אזרחיים טוענים שממילא קיימים בתקופתנו , סוגים שונים של זוגיות, כל זוגיות לגיטימית וכל אחד מבני ובנות הזוגות זכאים לזכויות שוות בדיוק כמו הזוגות שנישאים כדת משה וישראל  ואין צורך כדי להשיג זכויות אלה , שזוגות יסעו לחו"ל כדי להינשא , מאחר ונישואין זה אחד השירותים שמדינה חייבת לספק לכל אזרחיה.

אודות נבון שרה

נבון שרה, עורכת דין ומגשרת מאזור מודיעין
עורכת דין, בעלת משרד פרטי ומגשרת מוסמכת מטעם בתי המשפט בתחומים של גישור עסקי, משפחתי, עבודה , סכסוכי שכנים, סכסוכים כספיים ירושות ועזבונות. בוררת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין בישראל. בוגרת תוכנית הפרקטיקום בגישור מטעם משרד המשפטים.
לחצו כאן וקראו עוד
Facebook - Google Plus

התחברו אלי

התחברו אלי באתרים החברתיים כדי להתעדכן.