הגישור הינו הליך וולונטרי אשר במהלכו מנסים הצדדים יחד עם המגשר לאתר את המחלוקות שביניהם ולסיימן בהסכמה. בניגוד למצב בו ההליך מנוהל ע"י שופט הפוסק לטובת צד אחד בעוד השני מפסיד, תפיסת הגישור היא ששני הצדדים יכולים להרוויח מפתרון הסכסוך.

ההליך מתנהל על דרך של משא ומתן בין הצדדים באווירה רגועה ומכובדת בסיועו של המגשר.
במשך כל התהליך תוכן הדברים הנאמרים הינם חסויים וכל הנאמר במסגרתו של התהליך ,לא יוכל לשמש כראיה בכל הליך משפטי עתידי בין הצדדים.
אם יושג הסכם בין הצדדים הוא יוגש לבית המשפט על מנת לקבל תוקף של פסק דין.

 

התהליך כולו תלוי בהסכמתם המלאה של הצדדים והוא אינו מחייב. במקרה והצדדים אינם מגיעים להסדר- עדיין נשארת האופציה לפנות באופן מיידי לבית המשפט.

 

הכוונה בעיקר, אך לא רק לגישור בין בני זוג לצורך פרידה או גירושין. ניתן גם לגשר בין בני משפחה אחרים, כאשר מדובר בסכסוכי ירושה, עסקים משפחתיים , סכסוכים בין ילדים והורים , מחלוקות לאחר הגירושין, גישור לצורך הכנת הסכם לחיים משותפים ועוד.

כיצד מתנהל תהליך הגישור?
המגשר מתאם עם הצדדים מועדי פגישות הנוחים להם, ואף יוכל להיפגש ביחידות עם כל אחד מן הצדדים על מנת לשמוע את עמדותיו.

המגשר הינו איש מקצוע בעל הכשרה והסמכה בתחום של יישוב סכסוכים. המגשר אינו שופט, ואינו מוסמך לכפות רצונו ועמדותיו על הצדדים.

.זכויות הילד לקשר עם סבים וסבתות – תהליך הגישור ככלי לפתרון מחלוקות  בסוגיה זו

בבסיס העניין עומדת טובת הילד וצרכיו, והם אלה שצריכים להכתיב את הפתרון לשאלה .

בארץ ובעולם קיימים עסקים משפחתיים רבים. רבים מעסקים אלה מוצאים עצמם מידי פעם במצבים לא פשוטים שבהם הם מנסים מחד לשמר את צביונו המשפחתי של העסק ומאידך לשמר את העסק כגוף עסקי פעיל עם הבעיות הרגילות.

גילה של אוכלוסית העולם המערבי עולה בהתמדה. בשנת 2030 צפוי מספר של האנשים שגילם עולה על 65 שנה לעמוד על שיעור של כ- 30% מהאוכלוסייה. העלייה בתוחלת החיים מציבה בפני אנשים רבים אתגרים הכרוכים בהסתגלות לשינוי. שינוי מרכזי המצריך הסתגלות הוא המעבר שאותו חווים אנשים בגיל השלישי מניהול חייהם באופן אוטונומי ועצמאי לחיים תוך מידה כזו או אחרת של תלות באחרים.

אודות נבון שרה

נבון שרה, עורכת דין ומגשרת מאזור מודיעין
עורכת דין, בעלת משרד פרטי ומגשרת מוסמכת מטעם בתי המשפט בתחומים של גישור עסקי, משפחתי, עבודה , סכסוכי שכנים, סכסוכים כספיים ירושות ועזבונות. בוררת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין בישראל. בוגרת תוכנית הפרקטיקום בגישור מטעם משרד המשפטים.
לחצו כאן וקראו עוד
Facebook - Google Plus

התחברו אלי

התחברו אלי באתרים החברתיים כדי להתעדכן.